ΧΑΝΤΜΠΟΛ: ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΣΤΗΝ ΆΡΤΑ Ο ΑΜΥΝΤΑΣ

Ο Αμύντας, μετά απο δύο διαδοχικές νίκες , δεν τα κατάφερε στην Άρτα απέναντι στην Αναγέννηση, γνωρίζοντας την ήττα με 28-23, για την 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1.Οι γηπεδούχες μπήκαν δυνατά στην αναμέτρηση, με πολύ καλή επιθετική λειτουργία και πλουραλισμό στο σκοράρισμα, οικοδόμησαν γρήγορα μια διαφορά 6τερμάτων την οποία διατήρησαν μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους (18-12).Στην επανάληψη οι παίκτριες του Νίκου Γιώκσου, βελτίωσαν αισθητά την αμυντική τους λειτουργία, ρίχνοντας τη διαφορά στα 3τέρματα (20-17) με τη συμπλήρωση 45λεπτών παιχνιδιού. Όμως η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη, καθώς η ομάδα της Αναγέννησης, είχε τις απαντήσεις στο τελευταίο 15λεπτό και διατήρησε σταθερά το προβάδισμα μέχρι το τέλος.Πρώτες σκόρερ απο την πολυφωνία των γηπεδούχων, αναδείχτηκαν οι Μπαλάφα και Βράπτσεβα με 7 και 6 τέρματα αντίστοιχα, ενώ για τον Αμύντα η Τσιομπάνου σημείωσε 7τέρματα και την ακολούθησε η Ρακοπούλου με 5.
Διαιτητές: Χασκής- Τσατσαρώνης
5λεπτα: 4-1, 9-2, 10-4, 13-8, 14-10, 18-12 (ημχ.), 18-14, 20-17, 24-17, 26-18, 27-19, 28-23
ΑΡΤΑ (Γ. Δήμου): Μπαλάφα 7, Σκουτέλλα 5, Καλοϊδή 2, Παναγιώτου 1, Σμαρδέλη, Βέμη 4, Σκάρα 2, Φώτη, Βράτσεβα 6, Παπανδρέου, Καναρά, Χήτα 1, Κουρέλη, Μέγα, Καλασνίκοβα.
Δίλεπτες Αποβολές: 1, Πέναλτι: 3/7
ΑΜΥΝΤΑΣ (Νίκος Γιώσκος): Μπαντή 1, Μίτις, Ζντράβεφσκα 4, Ρακοπούλου 5, Κωτσοπούλου, Κυρλιάνη (τ/φ), Σουμελίδου 1, Τσιομπάνου 8, Ταϊρίδου (τ/φ), Παρασκευοπούλου, Καλογήρου 4.
Δίλεπτες Αποβολές: 4, Πέναλτι: 2/2